O nasPracownia SMAKU – co to takiego?

To jedno miejsce i wiele możliwości. To zdanie najlepiej oddaje charakter tego magicznego miejsca na mapie Śląska.
To projekt, który jest zwieńczeniem moich pasji, marzeń i odważnych decyzji. W 2013 r. z dnia na dzień złożyłam wypowiedzenie w pracy.

Po 18 latach pracy w korporacji postawiałam wszystko na jedną kartę. Wszystko po to, aby sprawdzić się wśród najlepszych kucharzy amatorów w programie MASTERCHEF. Programu nie wygrałam, ale wygrałam nowe życie, w którym teraz mogę robić to, co kocham najbardziej.

 

Pracownia smaku to miejsce, w którym będziemy wytwarzać smak. Będziemy nad nim pracować poznając kuchnie całego świata. Tak, jak robiły to nasze babcie, często od podstaw, z miłości do bliskich i szacunku do produktu, który dała ziemia.

 

 

Od czego się to wszystko właściwie zaczęło?

Banalnie. Od miłości do bliskich i chęci stworzenia prawdziwego domowego ogniska - rodziny. Poprzez codzienne gotowanie, goszczenie rodziny i znajomych podczas uroczystości rodzinnych w moim domu przekazywałam im swoją miłość. Dobre, zdrowe dania to sposób, w jaki im okazywałam swoją troskę i miłość. To bardzo prosty gest, który sprawiał mi wiele radości, a przerodził się w pasję, która stała się moim najważniejszym zajęciem.

 

Co chcieliśmy stworzyć?

Pracownia SMAKU to miejsce inne niż wszystkie. To nasz drugi dom, który stoi otworem dla WAS. Ciepło i magia bijące od samych drzwi sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce. Zaprojektowane w stylu loftowo-idustrialnym. Dopieszczone w każdym szczególe. Najważniejsza jest jego multikompleksowość. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym każdy będzie się czuł wyjątkowo, jak w domu. Na luzie, bez zbędnego skrępowania, a z drugiej strony z klasą.

 

Co nami kierowało?

Chęć stworzenia alternatywy dla bezosobowych restauracji, bezdusznych sal konferencyjnych i oklepanych miejsc na spotkania firmowe oraz uroczystości prywatne. Miejsca, które zapadnie w Waszej pamięci na długo. Miejsca, do którego będziecie chcieli wracać ze względu na atmosferę i klimat.

 

Dla kogo to zrobiliśmy?

Dla Was wszystkich. Dla ludzi ceniących gust, piękno i atmosferę. Dla amatorów jedzenia, gotowania i biesiadowania. Dla tych wszystkich, którzy chcą się rozwijać kulinarnie i czerpać nowe inspiracje. Dla dzieci, aby mogły tam przeżywać swoje najważniejsze wydarzenia (urodzinki). Dla osób prywatnych pragnących zabrać swoich gości w ten pyszny, kulinarny świat oraz firm, które szukają czegoś innego, oryginalnego dla swoich pracowników.

 

Zapraszamy Was do tego magicznego miejsca, które mieści się w samym sercu KATOWIC. W tajemniczej bramie nr 12. Za starymi drewnianymi drzwiami otwiera się magia i atmosfera, która Was na pewno zaskoczy i uwiedzie.