Ładowanie Warsztaty

« Wszystkie warszataty

  • Te warsztaty już się odbyły.
Zrzut ekranu 2019-02-20 o 14.08.01

Charytatywny warsztat kulinarny – MAROKO z Anwarem Belaaroui i Jolantą Kleser

10 marca 11:00 - 14:30

200zł

Z miłości do sztuki oraz pasji wspólnego gotowania rodzą się wyjątkowe i aromatyczne rzeczy. Kiedy jeszcze w tle obecna jest kultura Maroka, a wszystko to doprawione jest słońcem oraz historiami życia codziennego mieszkańców Marrakeszu, nie sposób przejść obojętnie.

Za sprawą Anwara Belaaroui– uznanego w świecie malarza, instalatora, muzyka, ale także miłośnika gotowania i dzielenia się swoją pasją, przeniesiemy się do innego świata. Świata przepełnionego kolorami, energią i ekspresją.
Anwar poprowadzi warsztat kulinarny wraz z Jolantą Kleser – właścicielką Pracowni Smaku, która od kilku lat zmienia kulinarną mapę Śląska, odkrywając przed swoimi gośćmi nieznane im dotąd obszary i pokazując, że smak niejedno ma imię. Pod lupę wezmą najsłynniejsze dania kuchni marokańskiej, od przystawek poprzez danie główne, a na deserze i słynnej miętowej herbacie kończąc. 

Po wspólnym gotowaniu czekać nas będzie uczta i wspólne rozmowy. Każdy uczestnik warsztatu zabierze ze sobą do domu małą niespodziankę.

Będzie pysznie i aromatycznie, ale przede wszystkim charytatywnie, gdyż cały dochód z warsztatów zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z chorobą nowotworową, podopiecznych Fundacji ISKIERKA. Od prawie 13 lat Fundacja swoje działania prowadzi nieszablonowo, konstruktywnie i z dużą otwartością na współpracę z różnymi środowiskami.Jest blisko dzieci, wspiera ich w realizacji pasji oraz towarzyszy im na różnych etapach życia.

Menu:

  • kiszone cytryny
  • marokańska sałatka
  • frytki po marokańsku do weselnego kurczaka
  • smażony weselny kurczak
  • wołowina w śliwkach
  • tajin wegański
  • krem caramel
  • pomarańcze z cynamonem
  • miętowa herbata

 

Czas trwania warsztatu: 3-4h

O projekcie: 

Obecność Anwara Belaaroui jest częścią interdyscyplinarnego projektu ISKIERKOWE OKO NA MAROKO, który w niecodzienny sposób łączy pasję i sztukę ze wsparciem podopiecznych Fundacji ISKIERKA. Jego celem jest nie tylko przybliżenie pacjentom trzech śląskich ośrodków onkologii dziecięcej (Chorzów, Katowice, Zabrze) i ich opiekunom kultury, sztuki i historii Maroka, ale także zorganizowanie wyjątkowych warsztatów arteterapeutycznych. Podczas tych spotkań powstanie obraz, który będzie wspólnym dziełem autorstwa dzieci oraz Anwara Belaaroui. Podsumowaniem całego projektu będzie finisaż wystawy prac artysty (17 marca, godz. 16:00 w Teatrze Korez w Katowicach) połączony z licytacją dwóch obrazów, w tym tego powstałego na oddziałach szpitalnych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert folkowego zespołu Dikandaze specjalnym udziałem marokańskiego muzyka Mustaphy El Boudani.

Details

Date:
10 marca
Time:
11:00 - 14:30
Cost:
200zł
Warsztaty Category:

Miejsce

Pracownia Smaku

Organizator

Pracownia Smaku

Zapisz się