fbpx
Ładowanie Warsztaty

« Wszystkie warszataty

  • Te warsztaty już się odbyły.
tagine 2

Sierpniowe warsztaty z Jolantą Kleser – Kolory Maroka

29 sierpnia 2019 18:00 - 21:00

190zł

Jolanta Kleser zaprasza na podróż po kuchni, która skradła jej serce podczas wyprawy do aromatycznego i wyjątkowego Maroko. 

Targowisko aromatów.

Sercem każdego arabskiego miasta jest targowisko - pełno na nim przypraw, kolorowych warzyw i owoców, świeżych produktów z pierwszej ręki. To jednak nie tylko miejsce zakupów, ale także codziennych spotkań i rozmów. 
Sercem każdego marokańskiego domu jest z kolei kuchnia, w której codziennie przygotowywany jest tradycyjny tadżin. Z jego przepisem jest jak z naszym bigosem lub rosołem - każda Pani domu robi go inaczej, ale zawsze jest wyśmienity, przygotowywany z szacunkiem do produktów i miłością do tych, których karmimy.

 

Kuchnia do zakochania.

Poszukując inspiracji, Jolanta Kleser jak zawsze zaglądała nie tylko na kolorowe stragany, ale także na zaplecza restauracji i domów, gdyż to właśnie tam kryje się prawdziwa magia lokalnej kuchni.
Pod okiem profesjonalistów uczyła się także przygotowywać tradycyjne marokańskie potrawy. Nadeszła pora, abyście i Wy wreszcie poznali te smaki. 

Podczas warsztatu, popijając słodką miętową herbatkę, przygotujemy aż 5 tradycyjnych dań. Ukisimy nawet cytryny, które później zabierzecie ze sobą do domu.

 

MENU:

  • tradycyjna miętowa herbata
  • pastilla z kurczakiem
  • tadżin z królikiem, podawany z aromatycznym kuskusem
  • sałatki taktouka i zaalouk
  • ciasto filo z kozim serem i miodem
  • cytryny kiszone na sposób marokański

Będzie to ostatnia szansa na zakosztowanie kuchni marokańskiej w takiej konfiguracji, w nowym sezonie szykuje się nowe menu.

O prowadzącej:

Jolanta Naklicka-Kleser – trenerka kulinarna i pasjonatka dobrego jedzenia. Miłośniczka sezonowej i lokalnej kuchni. Gotując, poszukuje kompromisu pomiędzy smakiem, zdrowiem i prostotą. Z każdej podróży przywozi nowe przepisy, którymi inspiruje uczestników swoich warsztatów.
Regularnie gotuje w porannym programie "Pytanie na śniadane " TVP2, prowadzi warsztaty i pokazy kulinarne w całej Polsce. Jest autorką trzech książek: „Lodovo” (2017)  „Zdrowe przetwory” (2018). "Zdrowe łakocie" (2019)
Prywatnie szczęśliwa żona i matka trójki dzieci.

Details

Date:
29 sierpnia 2019
Time:
18:00 - 21:00
Cost:
190zł
Warsztaty Category:

Miejsce

Pracownia Smaku

Organizator

Pracownia Smaku

Zapisz się