fbpx
Ładowanie Warsztaty

« Wszystkie warszataty

  • Te warsztaty już się odbyły.
WARSZTATY Z KUBĄ KORCZAKIEM - KNIFE SKILLS PO AZJATYCKU

Warsztaty z Kubą Korczakiem – Knife Skills Azja

9 maja 10:00 - 14:00

245zł

Zapraszamy na warsztaty inne niż wszystkie!  Jeśli chcecie kroić i siekać jak prawdziwi szefowie kuchni, to te zajęcia są właśnie dla Was. 

 

Sprawne posługiwanie się nożem to jedna z podstawowych umiejętności potrzebnych w kuchni - ułatwia i uprzyjemnia pracę. Kuba Korczak odkryje przed Wami niestandardowe techniki korzystania z noży oraz porady, triki i tajniki szefa kuchni! Kuba przygotował menu specjalnie pod techniki, krojenia. To cudowne smaki dań Azjatyckich! Świerzej i orzeźwiającej sałatki z ogórków, bogato nadziewanych pierożków won to czy  bogatej w owoce morza zupy na mleczku kokosowym z trawą cytrynową!

 

Gotowi?! Przed Wami trybowanie, siekanie, filetowanie, plastrowanie oraz krojenie precyzyjne. 

 

MENU:

 

przystawka zimna:

- sałatka z ogórków z orientalnym dressingiem + czarny sezam + zioła

przystawka ciepła:

- pierożki won ton z krewetkami i rybą + sos ostrygowo imbirowy + zioła

zupa - zupa tajska na szlachetnym bulionie z owoców morza i ryb, z mlekiem kokosowym i trawą cytrynowa + krewetki + zioła

danie główne:

- pho z gęsiny + marynowana gęś + makaron ryżowy + grzyby + zioła

deser:

- silk tofu + sos mango + filety z pomarańczy i cytrusów w karmelu imbirowym + zioła

O prowadzącym:

Kuba Korczak - Szef kuchni w drodze i wieloletni promotor ruchu Slow Food oraz idei Zero Waste. Ambasador Banków Żywności w Polsce oraz inicjator unikatowej plenerowej przestrzeni eventowej o charakterze zero waste - projektu "RAJ łąki do wynajęcia" Entuzjasta żywności wysokogatunkowej oraz polskich produktów regionalnych. Juror, ambasador i wykładowca akademii oraz organizator wypraw, pokazów, warsztatów, festiwali oraz mistrzostw kulinarnych. Wraz ze słynną rodziną restauratorów Kręglickich, gotował dla 44 głów państw, w tym dla prezydenta Baracka Obamy. Właściciel firmy cateringowej oraz organizator szkoleń dla gastronomii, m.in. z zakresu niemarnowania jedzenia czy wprowadzania produktów regionalnych. Prowadzący internetowy program "Tajniki Szefa Kuchni"  Szerszej publiczności znany z mediów, z takich produkcji jak: program Ewy Chodakowskiej Be Active na kanale kuchnia + oraz z polskiej wersji brytyjskiego formatu "Eat well for less" pt "Zakupy pod kontrolą" na kanale TVP2 . Uczestnik niesamowitych cyklicznych wydarzeń, takich jak: "Powrót Do Korzeni". Wielokrotny gość i ambasador akcji charytatywnych, takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Czyste Tatry, MasterChef4Dogs i wielu innych. Człowiek całkowicie zarażający dobrą energią, optymizmem i bezgraniczną miłością do gotowania. Niestrudzony podróżnik, odkrywca smaków i produktów oraz głęboko uzależniony od muzyki i przyrody początkujący mikro-rolnik.

Details

Date:
9 maja
Time:
10:00 - 14:00
Cost:
245zł
Warsztaty Category:

Miejsce

Pracownia Smaku

Organizator

Pracownia Smaku

Zapisz się