fbpx
Ładowanie Warsztaty

« Wszystkie warszataty

  • Te warsztaty już się odbyły.
Japanese food restaurant, sushi maki gunkan roll plate or platter set. Chopsticks, ginger, soy sauce, wasabi. Sushi on rustic wood background, take away, delivery box. Top view.

Warsztaty z Marcinem Podlińskim- Festiwal sushi

14 stycznia 18:00 - 21:00

200zł

Przed nami festiwal sushi z Marcinem Podlińskim.
Chodźcie z nami porolować!

Klasyka i nowoczesność

Zaczniemy jak zwykle klasycznie - Marcin opowie o profesjonalnym zaprawianiu ryżu, przygotowywaniu bazy, dodatkach. Nauczycie się przygotowywać tradycyjne nigiri, które tylko z pozoru wygląda najprościej.
W drugiej zaś części przejdziemy do tego, co lubicie najbardziej - zupełnie zaskakujących połączeń i smaków w najbardziej finezyjnych rolkach.
Najlepsze ryby i owoce morza przygotujecie tak, że sami będziecie zaskoczeni efektem!

Podczas warsztatu Marcin nauczy Was też, jak profesjonalnie posługiwać się pałeczkami, jak zwinąć rolkę idealną, jak komponować składniki. Jak zwykle pokaże też kilka tricków - dla niego nawet obieranie ogórka jest sztuką! 

MENU:

- nigiri
- hosomaki
- california maki
- futomaki 

- łosoś macerowany w pomarańczach
- tatar z nutą azjatycką
- owoce morze w tempurze
- gotowane krewetki
- omlet tamago

O prowadzącym:

Marcin Podliński - od 12 lat zawodowo zajmuje się przygotowaniem sushi na otwartych barach (live cooking). Pracował i zbierał doświadczenie w wielu restauracjach w całej Polsce, od 4 lat pracuje w jednej z najlepszych polskich restauracji sushi Sakana Sushi Bar, która była pierwszym w Polsce "pływającym barem sushi" i do tej pory jest wyznacznikiem trendów sushi w Polsce. Sushi to dla Marcina nie tylko praca, ale też pasja, której poświęca całe życie. To dla niego gra szczegółów, w której każdy etap przygotowania składa się na efekt finalny: od przygotowanie ryżu, sposobu cięcia ryby, aż po odpowiednie formowanie sushi.

Details

Date:
14 stycznia
Time:
18:00 - 21:00
Cost:
200zł
Warsztaty Category:

Miejsce

Pracownia Smaku

Organizator

Pracownia Smaku

Zapisz się